Infinity Boulder Trento

Boulderovku Infinity Boulder ve městě Trento jsme navštívili na podzim při týdenním pobytu v Arcu. Protože se odpoledne stmívá poměrně brzy, naplánovali jsme si pozdní odpolední (skoro večerní) lezení uvnitř a Trento jsme měli po cestě z jedné hezké vodopádové ferraty. Z návštěvy boulderovky Infinity jsme měli dobrý pocit a hlavně olezené prsty 🙂

Infinity Boulder se nachází v přízemí skladové budovy v průmyslovém areálu na jižním okraji města. Celá hala včetně zázemí je na jednom patře, takže je prostor docela přehledný. Pojďme se podívat na fotky jednotlivých profilů. Začneme u profilu Extreme, který má největší převislost a tak jsou tady logicky jen těžší a hodně těžké cesty. Žádné A nebo B tu nejsou. O značení obtížnosti boulderů píšu později níže.

Samostatný obrovský blok, také s převislými profily, se nazývá Magic Mushroom.

A tady jsou další dva samostatně stojící bloky (balvany). Na nich už jsou i lehčí cesty.

Oba menší balvany z opačné strany.

Dopadiště je středně měkké a instalované všude před stěnami, pouze uprostřed haly je ponechaná ulička pro chození. Nepoužívají se tu žádné přenosné matrace nebo žíněnky.

Dlouhý profil Medium nabízí středně těžké a lehčí cesty.

Tady vlevo jsou i hezké vyvažovací bouldery na stabilitu.

Následuje fotka nejlehčích boulderů v sektoru Easy.

Kromě boulderingu je tu možné i cvičit a posilovat na dalším nářadí.

A ještě celkový pohled na boulderovku od hlavního vchodu.

Zvláštností je tady používání erárního mága, které je v hale na více místech servírované v takových kýblech. Na recepci nás informovali, že platí zákaz používání vlastního magnézia. Když jsme tenhle systém viděli vloni na boulderovce Campfour v městečku Pietramurata, tak jsme si říkali, že je to asi opatření v souvislosti s Covidem. Ale dneska na podzim 2022 to úplně nechápu.

Značení obtížností boulderů je písmeny na škále A až F, přičemž kromě samotných písmen se ještě používají pluska, tedy od nejlehčí úrovně to je: A, A+, B, B+, C atd. Stejný systém jsme viděli v Itálii vlastně na všech boulderovkách: v Salewa Cube v Bolzanu, v Brixenu a i na těch dalších menších. Cedulka zároveň obsahuje informaci, jak vypadá start: jestli je z jednoho nebo ze dvou chytů.

V koutě boulderovky je i menší spraywall, campus a moon-board.

Naproti silovému koutku je prostor pro děti se skluzavkou.

Na zdi fyzicky i na webu najdeme plánek boulderovky s popisem jednotlivých sektorů. A k tomu je na obou místech připojená informace o termínech přestavby boulderů.

Při naší návštěvě jsme všude viděli plakátky s nápisem „Climb till death“, které anoncovaly boulderovou session na 19. listopadu.

Ještě pár fotek zázemí: nejdříve místo pro posezení a odpočinek. Všimněte si na zdi řady obrázkových návodů na téma bezpečného lezení.

V prostoru dopadiště na boulderovce není vhodné pohazovat své věci a proto je na kraji rozsáhlý regálový systém pro uložení čehokoliv.

Vstupuje se přes turniket, který reaguje na čárový kód permice nebo lístku na denní vstup. Chodbou za námi se jde do šaten, kde jsou také toalety a sprchy.

Před vchodem (vlevo) je udělané posezení, částečně i se stříškou. Ale pohodové posezení to moc není, průmyslový provoz v protější budově (vpravo) byl dost nepříjemně hlučný.

Vchod na boulderovku je dost nenápadný. Vůbec jsme vlastně docela hledali na správné adrese, ze které strany budovy a ze které výškové úrovně se jde dovnitř. Na druhou stranu je pravda, že ukazatel v google maps ukazoval přibližně správně. Pár desítek metrů před budovou je obrovské vyhrazené parkoviště. Jak parkoviště, tak vchod by podle mého názoru potřeboval výraznější označení.

Boulderovka Infinity Boulder Trento byla otevřená v roce 2018 a její lezecká plocha je 860 metrů čtverečních.

Na Infinity Boulderu Trento jsme si dobře zalezli. Mají tu mix různých chytů: hodně madel a stisků, ale i modernější velké chyty (hlavně v sektoru Extreme), velké obliny i titěrné lišty. Je tu i pár boulderů využívajících lezení po samotných strukturách, ale není jich mnoho.

Bouldery tu jsou docela výživné a krokově moc hezky udělané. Lezl jsem v úrovni B+ a C a některé kousky mi přišly hodně moc povedené. Zároveň musím říct, že jsem nenarazil na žádný vyložené nesmyslný boulder. Kvalitu stavění bych tu ocenil. Jako jediné negativum bych zopakoval pouze naše zdržení při hledání vchodu a najití správného legálního parkoviště 🙂

Praktické informace

Název: Infinity boulder Trento

Co nabízí: boulder

Adresa: Località le Basse, 25, 38123 Trento TN, Itálie

Souřadnice: 45.99840516876, 11.124833323806

Webovky: infinityboulder.it