Campfour boulder Pietramurata

Na boulderovku Campfour v městečku Pietramurata v údolí říčky Sarca v Itálii jsme zavítali na podzím 2021. Na konci října se již docela brzy odpoledne stmívá a nejde být venku na skalách, tak jsme se rozhodli zajít na umělou stěnu. V samotném Arcu umělá stěna sice je, ale její přístupnost pro veřejnost je zřejmě hodně omezená jen na několik hodin týdně. Boulderovku Campfour jsme objevili už v létě úplně náhodou při cestě po silnici z Arca do Sarche, ale v létě samozřejmě nebyl čas sem zajít, protože se dá být dlouho do večera na skalách.

Když jsme dorazili na boulderovku, uvědomili jsme podle výzdoby, že se blíží Helloween. Celá boulderovka byla bombasticky vyzdobená. Vylepené plakáty lákaly na víkendové lezení v kostýmech a maskách, zřejmě s možností výhry za nejlepší převlek.

Boulderovka Campfour nabízí lezení na ploše 500 metrů čtverečních v 8 sektorech. Každý sektor nabízí jiné profily včetně převisů a také stropů. Stěna je postavená jak z rovné překližky, tak i ze struktur připomínajících skálu.

Co se týče pestrosti chytů, mají tu z velké části malé chyty různorodých tvarů. Naopak tu téměř nejsou žádné velké struktury s rovnými plochami. Cesty jsou tvořené klasicky po barvách a označené jsou nástupní chyty.

Bouldery jsou označené obtížností na škále A až F, včetně znaménka +. Musím říct, že bouldery jsou relativně těžké – nebo to alespoň tak vypadá díky tomu, že se často leze po malých chytech, takže největší nápor je na konečky prstů. Možná to souvisí s lokalitou – jak jsou místní lezci zvyklí lézt po skalách takříkajíc „za barákem“, jsou asi víc zvyklí na přírodní malé chyty, lištičky a prstové díry. Na druhou stranu musím uznat, že bouldery tu mají nápad a jsou promyšleně postavené. Často jsou využité různé směry natočení chytů – takže dost často je v cestě nějaký spoďák a samozřejmě bočáky. U malých titěrných stupech na nohy ani nemluvě 🙂

Celá boulderovka působí příjemným a útulným dojmem, zřejmě se zde schází komunita lezců. A je vidět snaha provozovatele vytvořit hezké prostředí. Tady třeba jsou vchody do šaten.

Sektor s kolmicemi umožňuje lézt dlouhé traverzovací bouldery včetně možnosti krátkých skoků a naklápění těla s využitím stěny v rohu.

Helloween a strašidelná atmosféra tu je dokonalá. Ta krabice na sloupku je magnezium, které tu v rámci Corona opatření takhle servírují pro všechny lezce, celkem je jich tu asi 8. Je tu v současnosti totiž zakázáno používat mágo vlastní.

Zajímavostí, kterou člověk nevidí tak často, jsou spáry, dokonce hned 2 vedle sebe.

Nechybí tu ani krátký campus pro posilování.

A ještě pár pohledů z „patra“ po výlezu boulderů, které končí v chill zóně.

Úplně si neumím přestavit, že bych tu v Chill zóně třeba klimbal, ale zašívárna tady v patře je to skvělá.

No a po 2 hodinách máme ruce odřené už dost, takže je čas se s boulderovkou rozloučit. Nemůžu si odpustit fotku místního mazla z recepce.

A na závěr ještě celkový pohled z parkoviště – ano, prosklená budova vypadá jako supermarket.

Boulderovka Campfour je dobré místo pro lezení. Bouldery jsou tu kreativní a relativně dost těžké. Návštěvu určitě doporučuju, může to být dobrý tip během pobytu u Gardy třeba při špatném počasí. Městečko Pietramurata je dosažitelné autem z Arca asi za 20 minut.

Praktické informace

Název: Campfour boulder Pietramurata

Co nabízí: boulder.

Adresa: Viale Daino, 74, 38074 Pietramurata TN, Itálie

Souřadnice: 46.02809000672015, 10.945980356807675

Webovky: campfourboulder.it