Mandala Boulderhalle Dresden 2022

Na boulderovku Mandala v německých Drážďanech jezdíme několikrát do roka. Vloni v červnu jsem tu popsal tak nějak zevrubně celou stěnu. Z dnešní návštěvy sem přidám dalších pár fotek, protože v předchozím popisu boulderovky z loňského června některé informace chyběly. A taky se můžete podívat, jaké bouldery tu jsou dnes.

Dnes začneme v prvním sektoru Kurswand, kde je zrovna postavený partnerboulder. Partnerský boulder lezou dva lezci současně – jeden leze černou barvu, druhý žlutou. Start je vlevo a topové chyty jsou ty vpravo nahoře. Pro úspěšné přelezení obou boulderů je potřeba vzájemná spolupráce obou lezců. Při lezení si musí hodně pomáhat – především tam, kde žlutý lezec nemá chyty, musí použít tělo černého lezce. Taktéž černému lezci chybí černé stupy – tam zase použije tělo žlutého lezce pro odšlap.

V loňské recenzi také chybí fotka baru a posezení – tak prosím, dobrou chuť.

Novinkou, která se na Mandale objevila na konci loňského roku, je moon-board. Je nainstalovaný v patře v místě původní chill-out zóny vedle posilovny.

V loňském článku také chyběla fotka z posilovacího patra a koutu, takže doplňuji – vidíte campus a nádherně barevný a zahuštěný spray-wall.

A pak tedy pár pohledových fotek na současné bouldery. Začínáme v hlavní hale pro dospělé.

Málem bych zapomněl zmínit novinku – a tou jsou fialové bouldery. Fialová barva je mimo standardní stupnici obtížností a překvapí jako takový žolík – německy Jokerfarbe. Někdy je boulder těžký, někdy lehký. Vzhledem k různorodosti chytů nejde obtížnost konkrétního fialového boulderu odhadnout úplně přesně dopředu.

A ještě pár fotek z druhé „dětské“ haly.

A ještě trochu stavěčského umění u recepce 🙂

Návštěva boulderovky Mandala v Dresdenu nikdy nezklame. Dnes tu ani nebylo tolik návštěvníků, takže se dalo lézt, co člověk chtěl. Delší popis boulderovky viz loňský článek o Mandale.

Praktické informace

Název: Mandala Boulderhalle Dresden

Co nabízí: boulder.

Adresa: Königsbrücker Str. 96, 01099 Dresden, Německo

Souřadnice: 51.079893588209224, 13.760072988926934

Webovky: boulderhalle-dresden.de