Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock Zlín

Zlínská lezecká stěna má dlouhý název „Lezecké centrum Vertikon Singing Rock“. Nachází se v moderní budově blízko centra města. Vysoká budova poskytuje velkorysý prostor pro stěnu, která dosahuje výšky až 16 metrů. Rozměry haly jsou 15 x 18 metrů a lezecká plocha je přes 900 metrů čtverečních. Lezecké centrum Vertikon bylo otevřeno podle nalezených informací v roce 2011.

Pro lezení na laně jsou tu k dispozici také natažená top-rope lana a také navijáky pro sebejištění individuálního lezce.

Tohle je místní chlouba – převislý profil se segmentem stropního lezení. Na tomhle profilu se dají postavit neskutečně dlouhé cesty, které třeba na závodech Českého poháru dokáží vytvořit parádní lezecké výzvy.

Tady je klasický převislý profil ve tvaru vlny.

V horním patře jsou kratší a také lehčí cesty s již nataženými top-rope lany.

Na stěně Vertikon nalezneme široký sortiment chytů včetně moderních struktur. K tréninku je k dispozici také malá vnitřní boulderovka a další prvky posilovny.

V roce 2021 byla postavena a otevřena nová venkovní boulderovka. Je umístěná na louce vzadu za halou. Součástí stavby je zastřešení a osvětlení, nicméně boulderovka je venkovní.

Lezecké centrum Vertikon má příjemné a moderní zázemí. Kromě šaten a sprch je tu také obchůdek a bar.

Bar neboli občerstvení a recepce v jednom je ve srovnání s jinými tuzemskými stěnami dost luxusní.

Na následující fotce vidíte celou budovu – nenechte se zmást nápisy na budově, většinu obsahu budovy uvnitř skutečně tvoří lezecká stěna.

Parkovat se dá bez problémů hned vedle nebo za budovou. Přímo před budovou zastavuje městská hromadná doprava. Pěšky je přístup z vlakového nádraží nebo centrálního autobusového nádraží otázkou chvilky.

Zlínské centrum Vertikon je moderní lezecká stěna s hodně dobrými parametry. Nově je rozšířené o venkovní boulderovku. Komplexní vybavení a zázemí včetně hezké budovy dodávají tomuto místu profi charakter. Návštěvu doporučuji úplně všem. Jedinou „nevýhodou“ Vertikonu je vzdálenost z Prahy 🙂

Praktické informace

Název: Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock Zlín

Co nabízí: lezení na laně, boulder

Adresa: K Pasekám 7001, 760 01 Zlín

Souřadnice: 49.23050107734134, 17.653830540571366

Webovky: www.vertikon-singingrock.cz