Groto Wroclaw

Groto bulderownia je hezká boulderovka v polské Vratislavi. Podle informací na webu je plocha k lezení 400 metrů čtverečních s výškou stěn 4,5 metru.

K dispozici jsou položené, kolmé i převislé profily. Uprostřed haly stojí balvan s průchodem, takže je možné lézt kousek i ve stropě.

Co se týče sortimentu chytů, byli jsme příjemně překvapeni, že kromě klasických chytů, co známe z většiny stěn, byly na stěně použité i chyty závodního typu a hlavně různé druhy struktur. Tady je potřeba říct, že jsme měli velké štěstí – při naší návštěvě zrovna probíhal třídenní závod typu boulder challenge, kdy si účastníci zapisovali přelezy (top, případně na první pokus flash) na 30 závodních boulderech. Tyhle závodní bouldery byly fakt moc hezké – využívaly právě různé druhy chytů a struktur, řada z nich byla relativně pohybově dlouhá horizontálně do strany a hlavně bouldery nebyly hustě přes sebe jako klasické komerční bouldery. Na otázku, jestli se tu staví takhle dobře pořád, jsme dostali odpověď, že ne, že tohle bývá jen při příležitosti „závodů“.

Pro zapisování přelezených boulderů tu používají aplikaci TopLogger. Vyzkoušeli jsme jí a vypadala moc hezky. Dokonce pomocí aplikace umí vyhodnotit i celý třídenní závod boulder session. Aby se nemohlo tak úplně švindlovat jenom na internetu, recepce musela kliknutím autorizovat u dané osoby, že se skutečně závodu v hale účastní.

Obtížnost standardních (nezávodních) boulderů je označená barvou a to podle škály od nejlehčí úrovně 1 do nejtěžší úrovně 6.

Celkový panoramatický pohled na boulderovku z patra:

Boulderovka Groto se nachází lehce stranou od centra Wroclawi a to v průmyslovém areálu. Vchod je označen relativně malou cedulí, ale místo nepřehlédnete, když jsou otevřená vrata (pro větrání).

Tady je pohled na boulderovku Groto skrz otevřená vrata. Recepce a zázemí je vpravo, šatna pak po schodech v patře.

Do průmyslového areálu se vjíždí přes bránu a orientace uvnitř areálu nebyla snadná, ale dalo se spolehnout na Waze, když jsem do Waze zadal název boulderovky, nikoliv samotnou adresu. Parkování bylo u vstupu do haly bez problém a zdarma.

Praktické informace

Název: Groto bulderownia Wroclaw

Co nabízí: boulder.

Adresa: Międzyleska 4, 50-514 Wrocław.

Souřadnice: 51.07969382245054, 17.071140220373156.

Webovky: groto.pl