Cube baldy & kawa Krakow

Návštěva boulderovky Cube baldy & kawa v Krakově náš potěšila – docela fajnové místo pro boulderisty. Celý prostor působí tak nějak komunitně, schází se tu spíš pokročilí lezci, určitě to není komerční místo pro začátečníky poprvé na stěně, nejsou tu žádné věci jako fun-climb nebo něco takového. Podle webu tu mají 400 metrů čtverečních plochy a více než 100 boulderů k řešení.

Halu boulderovky tvoří místnost ve tvaru podlouhlé nudle, přičemž profily jsou na obou stranách. Některé bouldery končí výlezem přes hranu, návrat je pak obchozem a po schodech zpět.

Našli jsme tu různé série chytů i struktur a hlavně hodně hezky postavené boulderové problémy. Kvalitu boulderů potvrzuje i docela vysoká návštěvnost.

Zřejmě se tu staví docela často. I během naší návštěvy zrovna přestavovali původní párový boulder, který tu měli na svatého Valentýna. Párový boulder znamená, že lezou 2 lezci současně a musí vzájemně spolupracovat, protože jeden druhému pomocí ruky, nohy nebo těla vytváří v některých krocích „lidský“ chyt, protože žádný jiný na stěně v tom místě není. A bez vzájemné spolupráce s parťákem nemůže jedinec boulder vylézt.

Při stavbě nového boulderu bylo hezké sledovat, jak stavěč nově postavený boulder ladí podle prvních pokusů o přelezy. Na následující fotce je to ten vlevo: žluté chyty a šedé struktury – jasně, že bude potřeba hodně dynamiky.

Obtížnost boulderů je vyznačená barvou podle následující stupnice.

U startovních chytů každého boulderu jsou barevná kolečka s vyznačením obtížnosti.

Kromě boulderovky je tu i kampus, posilovna a prostor pro cvičení. Součástí Cube je sauna. V patře jsou šatny, v předsálí se nachází nemalá kavárna, která bohužel díky pandemii neumožňovala posezení u stolků. Boulderovka Cube se nachází v oploceném průmyslovo-obchodním areálu, takže parkovat je možné zdarma přímo před vchodem a míst je dostatek.

Cesta autem z centra Krakowa trvala asi čtvrt hodiny a navigace nás dovedla bez problémů.

Stěnu Cube baldy & kawa v Krakově bych určitě doporučil pokročilejším lezcům. Lehkých boulderů pro začátečníky a děti tu až zase tolik není.

Praktické informace

Název: Cube baldy & kawa Krakow

Co nabízí: boulder.

Adresa: Centralna 41A, 31-586 Kraków, Polsko

Souřadnice: 50.068176381554, 20.014612716659

Webovky: cubeboulder.com