Bronx Krakow

Když jsem hledal lezecké stěny v Krakowě, našel jsem i odkaz na stěnu Bronx Krakow. Jde o mladou stěnu a v době naší návštěvy měla stěna prezentaci na internetu pouze na facebooku. Webové stránky vznikly až později. Podle fotek to vypadalo dobře, tak jsme se na stěnu vypravili. A zažili jsme příjemné překvapení.

Boulderovka Bronx Krakow nabízí pouze bouldery. Za to hodně dobře postavené.

Bronx se nachází relativně mimo centrum města v průmyslové budově. Hala je ve tvaru dlouhé nudle, kdy na obou stranách jsou lezecké profily. Na začátku je recepce, na konci průchod do baru a společenské místnosti, dále pak ven na malou zahrádku.

Stěna nabízí podle své prezentace 350 metrů čtverečních lezení. Profily klasicky kolmé, položené, převislé. Chyty tady jsou spíše jenom novější, včetně různých oblin, lištiček a struktur. Určitě je z typu chytů možné odvodit, že hala je v provozu teprve krátce. To nám potvrdili i u baru, který dodělali teprve v létě a byl v podstatě doposud kvůli pandemii celou dobu zavřený. Barový prostor umožňuje uspořádat i společenské akce jako třeba přednášku s promítáním nebo koncert – samozřejmě jen komorního rozsahu.

Stupnice obtížnosti je po barvách a ty jsou u boulderů vyznačené páskou u startovních chytů.

Místní maskot a častý návštěvník 🙂

A ještě perlička: vidíte tu samolepku označení TOPu boulderu? Ta se používá na svěťákách… takže jsem si k té značce vylezl minimálně pětkrát… pro ten pocit 🙂

Před halou ve dvoře areálu bylo snadné zaparkovat. Waze nás dovedl na adresu úplně bez problémů.

Boulderovku Bronx bych doporučil pokročilejším lezcům. I docela velká návštěvnost potvrzuje, že se tady dá pořádně zalézt a potrénovat. Dětský kroužek tu také měli, ale pro malé děti tu moc vhodného lezení není.

Praktické informace

Název: Bronx Krakow

Co nabízí: boulder.

Adresa: Ojcowska 166A, 31-344 Kraków, Polsko

Souřadnice: 50.104986742831, 19.882315727378

Webovky: www.bronx.com.pl