Climbing wall Corvara

V únoru 2020 jsme se dostali na lezeckou stěnu v městečku Corvara. To je v Dolomitech, tedy v Jižním Tyrolsku na severu Itálie. Na stěnu jsme zavítali jeden večer během týdenní lyžovačky v době našich jarních prázdnin.

Městečko Corvara je známé lyžařské středisko patřící do lyžařského okruhu Sella Ronda. Celé město v zimě žilo lyžováním, takže domy bych rozdělil na ubytovací a restaurace. Dobře, plus pár obchodů a návazných služeb. V přímé blízkosti lanovek, vlastně jen z druhé strany jednoho z parkovišť, se nachází městské sportovní centrum a v něm je kromě jiných aktivit i lezecká stěna. Není nijak obrovská, ale na krátké polezení stačí. Nám rozhodně na večerní oddych od lyží stačila až až.

Překvapilo mě, jak mají chytře vymyšlený provoz a optimalizují náklady. Vstup je přes kavárnu (cukrárnu?), kde jedna holčina obsluhující občerstvovací služby zároveň funguje jako recepce pro sporty, jako třeba lezení a pro tenisovou halu. Pro lezce jsou samozřejmostí šatny a také možnost zapůjčení vybavení.

Lamové cesty je možné lézt se svým lanem, několik linií má natažená lana top-rope a jsou tu i navijáky.

Neočekávejte nějaké vysoké klasy, ale pro každého se tu najde aspoň něco. Z druhé strany lanových profilů a v patře je pak boulderovka. Postavené byly bouldery po barvách chytů. Obtížnost je označená písmenky od nejlehčího A k nejtěžšímu E.

Celá budova lezecké stěny a občerstvení působí jako novostavba. Každopádně je designově moc hezká – prosklená, večer prosvětlená a všude hodně dřeva.

Nenašel jsem webové stránky přímo věnované samotné stěně, ale jen info o existenci stěny v rámci portálu lyžařského střediska Alta Badia.

Po ukončení provozu lanovek se dalo zaparkovat přímo u stěny. Parkování se platilo v automatu, je to prostě parkoviště pro lyžaře.

Praktické informace

Název: Climbing wall Corvara

Co nabízí: lezení na laně, boulder

Adresa: Str. Burjé 5, Corvara 39033

Souřadnice: 46.549705333889, 11.872143185924

Webovky: www.altabadia.org/en/info/boulder-center-corvara.html