Boulder Point Liberec

Boulerovka Boulder Point v Liberci byla otevřená v září roku 2018. Nabízí celkem 800 metrů čtverečních lezení na různých profilech: najdeme tu kolmici, položený profil, převis 30 stupňů i 45 stupňů. Mají tu různé série chytů i moderních struktur. Celý prostor obdélníkového půdorysu je konstrukčně rozdělený do 6 jakoby buněk.

Jednotlivé „buňky“ prostoru jsou propojené „bránou“, což je zajímavý profil – takový převis se stropem, pod kterým se prochází. Dají se na tom postavit hodně zajímavé bouldery. Tento profil je nezvyklý a obvykle na stěnách nebývá. Je sice lehce nebezpečný v případě pádu, kdyby někdo procházel skrz „bránu“, ale to se dá ohlídat. Tyto brány jsou celkem 4 a samozřejmě jsou náležitě využité.

Navíc se profil brány dá využít z obou stran pro různé boudery.

Příjemné je větrání prostřednictvím otevřených oken a dveří. Bohužel tu není až tak vysoký strop, tak je výměna vzduchu důležitá.

K dispozici tu mají i moon-board.

Bouldery jsou tu stavěné klasicky po barvách chytů. Začátek je označený cedulkou, která obsahuje obtížnost, jméno autora, datum a jak se startuje. Boulderové problémy tu mění docela často a kromě pravidelných místních stavěčů se tu objevují i další jména, takže lezení tady je různorodé.

Součástí boulderovky Boulder Point je také kavárna s malou nabídkou občerstvení, půjčovna vybavení a malý obchůdek. Šatny jsou relativně stísněné, ale funkční včetně sprchy. V samostatné místnosti je také prostor pro cvičení včetně žebřin, campusu, balkny a dalšího nářadí.

Hala Boulder Pointu Liberec působí uvnitř trošku stísněným dojmem, což je způsobené ne úplně vysokým stropem – často mívají boulderovky vysoký strop, protože jde původně i průmyslovou budovu. Na druhou stranu je potřeba říct, že boulderovka je tady docela velká – když se člověk snaží přelézt co nejvíce boulderů při jedné návštěvě, určitě si dřív zničí ruce než to stihne. Návštěvu Boulder Pointu vřele doporučuji. A také doporučuji místní dobrou kávu. Jen pozor na otevírací dobu: v letním období v pracovní dny nefungují hned od rána, ale až od 15 hodin. V zimním období a o víkendech se otevírá od 10:00.

Praktické informace

Název: Boulder Point Liberec

Co nabízí: boulder

Adresa: Rychtářská 1183/8a 46014, 14 Liberec

Souřadnice: 50.78328206334426, 15.06485897498731

Webovky: www.boulderpoint.cz