TJ Lokomotiva Beroun

V Berouně se dá lézt uvnitř na lezecké stěně v městském sportovním areálu TJ Lokomotiva Beroun. Najdete tu stěnu pro lezení na laně a také menší boulderovku. Stěna na lano je postavená na kratší straně velké sportovní haly na míčové sporty. Přístupná je pouze tehdy, pokud v hale neprobíhá žádný jiný sport. Stěna nabízí kolmé profily, lehce převislý a dva hodně převislé profily a k tomu ještě krátký úsek lezení ve stropě.

Na stěně jsou použité různé druhy chytů, včetně i několika moderních sérií. Na stěně se objevuje mj. i Petr Resch, který působí v čele ČHS. My se sem dostáváme obvykle v prosinci před vánocemi, když tu místní oddíl pořádá Vánoční závody Beroun Open.

K dispozici je také menší boulderovka, která byla v roce 2021 modernizovaná. Podle fotek vidíte, že i sortiment chytů odpovídá současným trendům.

Městský areál TJ Lokomotiva se nachází mezi centrem města a nádražím a je tak lehce přístupný při cestování vlakem. Parkování přímo u areálu je v pracovní dny v režimu parkovacích zón, o víkendu se neplatí.

Lezecká stěna TJ Lokomotiva v Berouně nabízí možnost lezení na laně a menší boulderovku. Určitě je to pro lezce z Berouna a okolí alternativa v případě, že prší a nemůžou na vápencové skály Českého krasu jako Srbsko, Tetín, Kobyla apod. Stěna není velká, aby stálo sem jet třeba z Prahy. Podle internetu je v Berouně ještě jedno místo s možností lezení pod názvem Eden.

Praktické informace

Název: TJ Lokomotiva Beroun

Co nabízí: lezení na laně, boulder

Adresa: Tyršova 85, 266 80 Beroun

Souřadnice: 49.959839759059804, 14.072066680292004

Webovky: www.lokomotivaberoun.cz