HO Pohodička Slaný

Lezecké centrum HO Pohodička Slaný je sice rozměrově menší stěna, ale po zásadní modernizaci před dvěma lety vypadá hodně k světu. Pojďte se podívat na několik fotek, které jsem pořídil při příležitosti dětských lezeckých závodů „Vánoční Pohodička“. Lezecká stěna není zřejmě běžně otevřená volně pro veřejnost, konají se tu pouze organizované kurzy, kroužky a případně závody. Možná právě proto překvapí, jak hezky uvnitř vypadá. Začneme rozhlédnutím v horním patře.

Místnost téměř čtvercového půdorysu nabízí lezení kolem dokola na celém svém obvodu s výjimkou vstupních dveří. Světlo sem kromě zářivek dopadá také stropním oknem.

Sortiment chytů a struktur je prvotřídní, ale to může hodně souviset s tím že včera byl závod pro dospělé a dnes je závodní den pro dětské kategorie.

Posuneme se o patro níže, kde je další část lezení v místnosti o stejném půdorysu.

Kromě několika závodních boulderů tu vidím rozsáhlé možnosti pro trénink. Například spray-wall na naklápěčce.

Uprostřed místnosti je velký „sloup“, na kterém se dá také lézt. Jsou tu i cesty po dobrých madlech a pro děti.

Evidentně dětský sektor.

Lezení ve Slaném má dlouhou tradici, i když dlouhou dobu bylo „schováno“ pod názvem Fitness studio. Zaměřují se tu na děti (dětské kroužky), ale nabízí také kurzy pro společné cvičení dětí a rodičů.

Na dalších fotkách spray-wall a tréninkový board s oblinami.

Obě patra pro lezení jsou podle mého odhadu umístěné v novostavbě přístavby k původnímu staršímu domu. V té původní části domu je další prostor, který bych nazval tělocvična, a samozřejmě nechybí v budově zázemí, recepce, šatny, toalety. Kromě lezení (boulderingu) se tady totiž věnují i dalším pohybovým aktivitám jako je Aerobic, pilates, bodystyling, cvičení s kojenci a batolaty, pořádají tu pohybové a příměstské tábory.

Vlevo vchod do sportoviště. Vpravo venkovní profily.

Šedá stěna lemuje dvoupatrovou přístavbu, ve které jsme dnes byli na boulderovce.

Z návštěvy lezeckého a pohybového centra HO Pohodička Slaný jsem byl velice příjemně překvapen. Boulderovka ve dvou patrech voní novotou a vypadá dobře. Dnes jsou tu postavené i zajímavé bouldery z moderních chytů a struktur, protože je zrovna závodní víkend. Stěna není podle webovek přístupná běžně veřejnosti, takže nebudu lákat k návštěvě.

Praktické informace

Název: HO pohodička Slaný

Co nabízí: boulder

Adresa: Stehlíkova 823, 274 01 Slaný 1

Souřadnice: 50.2301971714707, 14.077846257301822

Webovky: www.hopohodickaslany.cz