Boulderlounge Chemnitz

V německém Chemnitzu jsme na konci října 2020 byli poprvé na boulderovce, která se jmenuje Boulderlounge. Píšou o ní, že je to Boulderounge verze 2.0, protože je to jejich druhá hala po vystěhování z původních prostor, kde byla první verze.

Boulderovka je moc hezká, původně průmyslová budova je přizpůsobená co nejvíc potřebám boulderovky. V dolním patře jsou bouldery pro dospělé, v horním patře pak recepce, bistro, posilka a také dětský svět, což je boulderovka pro hodně malé děti. V hale platí zákaz malých dětí na dospělé boulderovce kvůli bezpečnosti, což dává smysl.

Podle informací na webu má dospělá boulderovka 850 metrů čtverečních a 150 cest. My jsme pochopili systém obtížností boulderů po barvách: co barva chytů, to úroveň obtížnosti. Nebylo tedy nutné sledovat žádné cedulky. Navíc docela vtipné byly 2 barvy s označením Joker (žolík), kde obtížnost nebyla předem známá: jedna z žolíkových barev padala do lehčích obtížností, druhá žolíková barva spíš do těch extra těžkých. Tohle v Praze neznáme.

Na boulderovce jsme si užívali především řadu jiných chytů (a struktur) co se týče tvaru a úchopu, a taky samozřejmě úplně jiné styly postavených boulderů. Oproti pražským stěnám nám přišlo určitě víc jak 60% chytů jiných.

A ještě pár momentek z lezení.

Dojet na adresu boulderovky se dalo úplně v pohodě a pro parkování je před halou docela kapacitní parkoviště zdarma. Z Prahy do Chemnitzu trvala cesta autem 2 hodiny a jeli jsme přes D7, tedy Slaný, Louny, Chomutov a Horu Svatého Šebestiána. Na německé straně se dlouho jede po obyčejné silnici, dálniční velikost se objeví až za Zschopau vlastně těsně před Chemnitzem.

Boulderlounge Chemnitz vstup
Praktické informace

Název: Boulderlounge Chemnitz

Co nabízí: boulder.

Adresa: Altchemnitzer Str. 27, Chemnitz

Souřadnice: 50.817331761973, 12.920982282944

Webovky: boulderlounge-chemnitz.de