Sportcentrum Evropská FTVS

Lezecká stěna na Fakultě tělesné výchovy a sportu (FTVS) Univerzity Karlovy je součástí tamního Sportcentra, které je otevřeno veřejnosti. Funguje každý den úplně stejně jako jiná komerční sportoviště. Kromě lezecké stěny tu najdete další sporty, například kurty na squash, posilovnu, spinning, stolní tenis apod. Lezecká stěna nabízí lezení na laně a to v několika málo desítkách lezeckých cest klasicky po barvách chytů.

Cesty je možné klasicky lézt na prvního a cvakat expresky. Nebo je možné lézt na top-rope, protože ve většině cest jsou již přednatažená lana.

K dispozici jsou profily kolmé nebo mírně převislé.

V popisu stěny se píše, že se tu dá trénovat i pohyb po ferratě – úplně si nejsem jistý, ale kousek ocelového lana tu je vidět nad vchodem a v části stěny u vchodu. Také k ferratě patří 2 vertikální žebříky.

S provozem lezecké stěny tady ve Sportcentru Evropská je spojen lezecký oddíl Horoakademie, který nabízí kroužky, tréninky, tábory a příměstské tábory pro děti a mládež a také různé kurzy pro dospělé.

Lezecká stěna Sportcentrum Evropská v budově FTVS není rozsáhlá, ale pro trénink je použitelná. Místo může být hodně zajímavé pro introverty, kteří preferují tiché klidné prostředí bez publika. Více o otvírací době najdete na webu Sportcentra.

Praktické informace

Název: Sportcentrum Evropská FTVS

Co nabízí: lezení na laně

Adresa: Praha 6, José Martího 269/31, Veleslavín, 162 52

Souřadnice: 50.09282095105027, 14.333192510665576

Webovky: sportcentrumevropska.cz/sluzby/horolezecka-stena-via-ferrata