Bloc Hütte Augsburg

Na boulderovku Bloc Hütte jsme narazili vlastně náhodou jako alternativní místo při cestě z Rakouska zpět do ČR přes Augsburg. Původně jsem měl v plánu zastavit se v Augsburgu na svazové lezecké stěně DAV Kletterzentrum, ale na webu zrovna psali něco o omezení provozu boulderovky z důvodu výstavby a rozšiřování, tak volba byla jasná. A nelitovali jsme, ostatně podívejte se sami.

Bloc Hütte nabízí 1.650 metrů čtverečních lezecké plochy. Boulderovka byla otevřená v roce 2012 a na jaře roku 2022 byla rozšířena o přístavbu dvou dalších velkých místností do dnešní velikosti.

Klasicky napíšu, že tu najdete všemožné profily – kolmé, položené, převislé i stropní.

Zajímavostí je místo, kde je hala situovaná: jde o prostor, kde původně byla fabrika na balóny 🙂 Ulice je součástí průmyslové čtvrti, ale pořád ještě relativně blízko do samotného centra města Augsburg.

Bouldery jsou tu stavěné po barvách chytů s tím, že barva zároveň rovnou určuje obtížnost boulderu. Tzn. např. všechny oranžové mají stejnou úroveň a např. všechny černé bouldery mají svou stejnou úroveň obtížnosti.

V sektoru na další fotce se dají zprava doleva lézt v kolmici delší traverzy končící na rajbasové stěně vlevo nahoře do topu nebo do výlezu. A to vše v různých obtížnostech.

Lezení tady je parádní. Bouldery mají myšlenky. Díky velkorysému prostoru můžou jsou bouldery hodně kreativní.

Některé bouldery a struktury jsou zajímavé i pro oči.

Lezení v tomhle rajbasu končí výlezem přes hranu nahoru. Návrat je pak horním chodníčkem a po žebříku dolů.

Dvě natažené slacklajny oddělují opticky prostor pro malé děti.

Jedním z tunelů se dostáváme k průchodu, který vede do přistavěné a rozšiřující části.

První část přístavby působí trošku stísněně, nevím proč, pocitově se mi zdá strop nižší. Výhodou této první přístavby jsou ale otevřené boční stěny, které navozují pocit outdoor boulderovky, která je přitom komfortně zakrytá proti dešti.

Otevřené dveře vedou zpátky do hlavní haly – těmi jsme sem přišli.

Kdo chce trénovat traverz jako lenochod, tady má možnost v modré cestě.

Narážíme tu i na krátký spray-wall.

Z první části přístavby se posouváme do druhé části přístavby a nestačíme se divit, jak je celkově boulderovka Bloc Hütte velká. Už nás bolí prsty a kůže, takže tady vyzkoušíme už jen pár boulderů a budeme muset končit…

I tady je mix profilů: kolmice, rajbasy i převislé.

Obtížnost boulderů na boulderovce Bloc Hütte je dána barvou chytů podle následující stupnice od nejlehčí žluté barvy až po černou.

Odhadem bílá odpovídá 5c+/6a a modrá by mohla být někde v úrovni 6b/6c.

Ještě přidám pohled z patra na zmiňované dvě slacklajny. Uvnitř haly jsem je ještě myslím nikdy neviděl, obvykle bývají venku mezi stromy.

Dětský svět Bloc Hütte je včetně prolejzaček a tajemných chodeb.

Odpočinková zóna v patře je vytvořená ze sedaček z bouldermatek, jak to obvykle na německých stěnách mívají.

Samozřejmou součástí recepce je i bar s občerstvením a dobrou kávou. V době naší dnešní návštěvy Bloc Hütte neakceptovali platbu platební kartou Visa a Mastercard, ale pouze nějaké lokální německé karty.

V přidruženém obchůdku je docela hodně široký sortiment lezeckého vybavení.

Na vnějším plášti haly není kromě loga nic zajímavého.

Protože je Augsburg rovinaté město, jezdí se tu hodně na kole a tak nechybí cyklo parking.

Tohle vozítko vzbuzuje úsměv, jen je otázka, jestli tohle je dobrá reklama 🙂

Boulderovka Bloc Hütte nás hodně překvapila hezkým lezením. Bouldery jsou tu dost nápadité, dají se tu najít všelijaké typy problémů: silové, balanční a vyvažovací, hodně dynamické… Boulderů je tu skutečně hodně – na webu píšou přes 400. To je možné nejspíš díky obrovskému prostoru, který tu mají k dispozici. Jestli platí informace na webu, že každý týden přestavují nějakou část, pak je Bloc Hütte to víc super místo pro trénink. Šatny, občerstvení a vlastně všechno zázemí je na standardní kvalitní úrovni, vždyť jsme v Německu. Výhodou jsou dvě slacklajny a relativně přehledná hala působící čistým dojmem novostavby určené pro boulderovku. Nevýhodu jsem žádnou nenašel, snad jen ta dnes nefunkční platba kartou Mastercard. Zdejší boulderovku můžu jedině doporučit a tiše závidět 🙂

Praktické informace

Název: Bloc Hütte Augsburg

Co nabízí: boulder

Adresa: Austraße 35, 86153 Augsburg, Německo

Souřadnice: 48.390281694302, 10.887703173022185

Webovky: bloc-huette.de